Aleja Gwiazd Hollywood i niezwykłe ciekawostki! Ile gwiazd liczy Walk Of Fame? Kto może dostać gwiazdę? Ile kosztuje gwiazda? Kto ma gwiazdę, której nie można nadepnąć?

Aleja Gwiazd Hollywood to z pewnością jedna z największych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w całej Kalifornii. Choć z pozoru jest to zwykły deptak, to jednak kryje wiele tajemnic i informacji. Gwiazdki są rozsiane wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street. Zatem przejdźmy do gwiazdorskiej listy!

Jaka była pierwsza koncepcja gwiazd?

Na początku gwiazdy miały przedstawiać karykatury nagrodzonych osób, ale ze względu na trudności w wykonaniu oraz kolorystykę odrzucono ten pomysł, na poczet obecnego wyglądu płyt.

Kto i kiedy dostał pierwszą gwiazdę?

Pierwszą gwiazdę otrzymał Stanley Kramer – amerykański reżyser i producent filmowy. Uroczysta odsłona miała miejsce 28 marca 1960 roku.

Jakie są kategorie gwiazd?

Obecnie jest 5 głównych kategorii, w których można otrzymać gwiazdę: Live Theater (symbol masek teatralnych), Motion Pictures (symbol kamery), Radio (symbol mikrofonu), Recording (symbol płyty), and Television (symbol telewizora).

Czy można mieć więcej niż jedną gwiazdę?

Tak. Można być nominowanym we wszystkich kategoriach i otrzymać kilka gwiazd. Ponad 30 osób posiada gwiazdy w 3 kategoriach. Zdobyli je między innymi: Bing Crosby, Dean Martin, Frank Sinatra i Jack Benny

Kto zdobył wszystkie 5 gwiazd?

Gene Autry (amerykański aktor i piosenkarz) jako jedyny w historii otrzymał gwiazdę w każdej z pięciu kategorii.

Kto ma gwiazdę której nie można nadepnąć?

Jedyna gwiazda, która nie została wmurowana w chodnik należy do Muhammada Ali. Zzostała ona wklejona w ścianę Dolby Theatre (Kodac Theatre). Zgodnie z tym co napisał The Guardian, sportowiec nie chciał, aby mogli “po nim deptać” ludzie, którzy go nie szanowali.

Aleja Gwiazd Hollywood – kogo można nominować?

Właściwie można wyróżnić 3 kategorie osób oraz postaci, które mogą zdobyć gwiazdę. Nominację może złożyć każdy, co nie znaczy, że każda zostanie rozpatrzona. Po pierwsze nominować można żyjące osoby, ale nominowani mogą być również Ci, którzy odeszli, a także postacie fikcyjne! Osoba nominowana musi również wyrazić na to zgodę, jeśli to oczywiście możliwe.

Jak można kogoś nominować?

Sposób jest bardzo prosty. Można to zrobić w klasyczny sposób wysyłając list do siedziby komitetu pod adres: Hollywood Chamber of Commerce at 6255 Sunset Blvd, Ste 150, Hollywood, CA 90028

Ile jest fikcyjnych postaci na Alei Gwiazd Hollywood?

Ponad 16 fikcyjnych postaci znalazło się na Alei Gwiazd. Jako pierwsza trafiła tam Myszka Miki w 1978 roku. Obecnie znajdziemy tam również między innymi Kubusia Puchatka, Shreka, Królika Bugsa, Simpsonów i wiele innych.

Kiedy odbywa się przyznawanie gwiazd?

Komitet zbiera się raz do roku w czerwcu.

Ile gwiazd przyznawanych jest rocznie?

Co roku przyznaje się 20-24 gwiazdy, w tym 1 zawsze poświęcona jest osobie nieżyjącej.

Ile nominacji jest zgłaszanych rocznie?

Co roku komitet otrzymuje około 200 zgłoszeń.

Kiedy osoba nieżyjąca może otrzymać gwiazdę?

Aby osoba nieżyjąca mogła otrzymać gwiazdę, musi być w stanie spoczynku przynajmniej 5 lat. Dopiero po takim okresie można nominować osobę, która odeszła.

Po jakim czasie następuje instalacja gwiazdy od czasu nominacji?

Osoba, która otrzyma gwiazdę ma 2 lata na ustalenie terminu jej odsłony. Jeśli termin zostanie przekroczony, to nominacja przepada i trzeba cały proces powtarzać od nowa.

Ile kosztuje gwiazda ?

Wbrew pozorom nie jest to darmowe wyróżnienie. Aby sfinalizować odsłonięcie gwiazdy trzeba zapłacić 50 000$. Jak widać nie jest to mała suma.

Kto może zapłacić za gwiazdę?

Właściwie każdy. Może to być fan, sponsor, studio, a nawet sam nominowany. Nie oznacza to jednak, iż taką gwiazdę można sobie kupić ot tak dla własnej satysfakcji.

Z czego jest zrobiona gwiazda?

Gwiazdy wyprodukowane są z lastryko i mosiądzu.

W 1994 roku zniknęło 450 gwiazd – dlaczego?

Z powodu budowy 2 nowych linii metra zniknęło ponad 450 gwiazd, które na niemalże 3 lata trafiły do magazynu.

Ile gwiazd zostało skradzionych?

Nie sądziłem, że miały miejsce w ogóle takie incydenty, ale wbrew pozorom było tylko 4 takie incydenty. Tablice oczywiście szybko zostały zastąpione nowymi.

Podwójne oblicze Harrisona Forda i Michaela Jacksona

Na Alei Gwiazd znajdują się 2 gwiazdy Harissona Forda oraz 2 gwiazdy Michaela Jacsona. Należą one jednak do zupełnie różnych osób. W pierwszym przypadku jeden z nich to aktor filmów niemych, który otrzymał gwiazdę 1960 roku. W drugim przypadku Michael Jackson był osobowością radiową.

Czy zdarzały się wpadki podczas odsłon gwiazd?

Oczywiście! Najczęstszym błędem okazywała się literówka w imieniu lub nazwisku nominowanej osoby.

Ile do tej pory zostało odsłoniętych gwiazd?

Obecnie znajdziemy ponad 2600 gwiazd! Przyznaję, że nie spodziewałem się, że jest ich aż tak dużo.

No dobra kochani, to by było chyba na tyle ciekawostek z Alei Gwiazd w Hollywood. Mam nadzieję, że czytaliście wszystko z zapartym tchem i znaleźliście coś ciekawego, o czym nie mieliście pojęcia. Nie pozostaje teraz nic innego jak odwiedzić to miejsce osobiście!

Komentarze

    • Łukasz | z Podróży PL Reply

      Całkiem ich sporo trzeba przyznać 😉

Napisz komentarz

%d bloggers like this: