Dziś zabieram Was na spacer po lesie wawrzynowym. Miejsce u Nas niespotykane. Tym ciekawsze, że wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Zatem, gdzie znaleźć ten tajemniczy las? W tym celu wybierzemy się na krótki spacer po Parku Narodowym Garajonay, który położony jest na wyspie La Gomera.

zdjęcia z podróży, atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, informacje praktyczne

Zajmuje powierzchnie prawie 4000 hektarów, co stanowi 10% całej wyspy. Nazwa pochodzi od góry Garajonay, która wznosi się na wysokość 1487m n.p.m. i jest najwyższym punktem na wyspie. Żyje tutaj ponad 150 gatunków endemicznych, co oznacza, że nie spotkamy ich w żadnym innym miejscu na ziemi! Miejsce szczególnie polecane miłośnikom pieszych wycieczek, ponieważ znajdziemy tutaj wiele szlaków, zarówno dla tych bardziej, jak i mniej wymagających podróżników.

Spacer zaczynamy od strony miasta Arure, które było Naszą baza noclegową. Duża wilgotność panująca w lesie, cisza oraz gra świateł przebijających się przez gęste korony drzew tworzą majestatyczny klimat. No i jeszcze ta roślinność. Magiczne miejsce!

Zapraszam, na krótką wędrówkę i polecam gorąco odwiedzić park osobiście.

6 komentarzy

  1. Wygląda jak dżungla amazońska ;). Żałuję, że zabrakło nam czasu, żeby dotrzeć na La Gomerę. Musimy koniecznie wrócić w te strony.

Napisz komentarz