Dziś zabieram Was na spacer po lesie wawrzynowym. Miejsce u Nas niespotykane. Tym ciekawsze, że wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Zatem, gdzie znaleźć ten tajemniczy las? W tym celu wybierzemy się na krótki spacer po Parku Narodowym Garajonay, który położony jest na wyspie La Gomera. blog podróżniczy, atrakcje turystyczne La Gomera, co warto zobaczyć La Gomera, informacje praktyczne La Gomera, La Gomera przewodnik

Zajmuje powierzchnie prawie 4000 hektarów, co stanowi 10% całej wyspy. Nazwa pochodzi od góry Garajonay, która wznosi się na wysokość 1487m n.p.m. i jest najwyższym punktem na wyspie. Żyje tutaj ponad 150 gatunków endemicznych, co oznacza, że nie spotkamy ich w żadnym innym miejscu na ziemi! Miejsce szczególnie polecane miłośnikom pieszych wycieczek, ponieważ znajdziemy tutaj wiele szlaków, zarówno dla tych bardziej, jak i mniej wymagających podróżników.

Spacer zaczynamy od strony miasta Arure, które było Naszą baza noclegową. Duża wilgotność panująca w lesie, cisza oraz gra świateł przebijających się przez gęste korony drzew tworzą majestatyczny klimat. No i jeszcze ta roślinność. Magiczne miejsce!

Zapraszam, na krótką wędrówkę i polecam gorąco odwiedzić park osobiście.

Komentarze

  1. Wygląda jak dżungla amazońska ;). Żałuję, że zabrakło nam czasu, żeby dotrzeć na La Gomerę. Musimy koniecznie wrócić w te strony.

Napisz komentarz