Museo Botero, czyli znane jako Botero Museum jest jednym z moich ulubionych miejsc w Bogocie i z pewnością każdy powinien je odwiedzić. Dlaczego? Ponieważ jest przeznaczone zarówno dla znawców sztuki, jak również ludzi, którzy mają poczucie humoru i chcą się nieco rozerwać niekoniecznie zastanawiając się co autor miał na myśli.

W muzeum znajdziemy dzieła Fernando Botero, który jest kolumbijskim artystą kochającym karykatury. Tematy jego dzieł są o tyle zabawne, że wszystko jest dosłownie grube. Na świecie istnieją tylko 2 muzea z pracami tego artysty. Jedno znajduje się w Nowym Jorku, a drugie w stolicy Kolumbii.

Co ciekawe, mimo ogromnego zainteresowania (podobno zagląda tu ponad pół miliona ludzi rocznie) wstęp jest darmowy, a dodatkowo mamy dostęp do darmowego wifi, więc możemy bez problemu znaleźć wszystkie informacje na temat dowolnego dzieła. W muzeum niestety większość informacji jest napisana tylko po hiszpańsku, ale prawdę mówiąc właściwie nie potrzebujemy żadnej dodatkowej czytanki, aby obejrzeć wystawę i uśmiechnąć się pod nosem.

Jakby tego było mało, to znajdziemy tam również dzieła Moneta, Pabla Picasso czy chociażby Salvadora Dali! To już jest prawdziwe bogactwo i sztuka na wysokim poziomie. Rzekłbym sztuka przez duże „SZ”. Ba! Gdyby i to nam nie wystarczyło, to możemy przejść do kolejnego muzeum, gdzie znajdziemy już dużo bardziej „zaawansowane” dzieła, które często zmuszają do myślenia i mają drugie dno. Powiedzmy, że to taka wisienka na torcie dla miłośników sztuki, choć część związana z numizmatyką i historią pieniądza w Kolumbii jest całkiem ciekawa.

Po więcej informacji można zajrzeć na oficjalną stronę muzeum: http://www.banrepcultural.org/bogota/museo-botero

Muzeum położone jest nieopodal głównego placu „Plaza de Bolivar”, więc nie powinniśmy mieć problemu, aby je odnaleźć. Dla ułatwienia podaję jeszcze adres: Cl. 11 #4-41, Bogotá, Kolumbia

W galerii, choć wyjątkowo skromnej, znajdziecie kilka ciekawych perełek ze zbioru muzeum.

Daj znać w komentarzu jakie są Twoje wrażenia 😉

Napisz komentarz