Ta niezwykła hinduska świątynia w Triolet jest jedną z największych i najbardziej popularnych świątyń na Mauritiusie. Słynie głównie z pierwszej pielgrzymki do świętego jeziora Ganga Talao odkrytego na środku wyspy. Obiekt jest dość spory zatem zobaczmy jak wygląda!

Krótka historia mandiru w Triolet

Hinduska świątynia została wybudowana w 1888 roku przez Pandit Shri Sajeebunlall Ramsoondur, który przybył tutaj z Kalkuty. Co prawda nie jest to najstarsza świątynia na Mauritiusie, ale jest jedną z 3, które poleca się każdemu do odwiedzenia podczas swojej wizyty. Lokalnie nazywana również “Grand Shivala Triolet” poświęcona jest Shivie.

Legenda Maheswarnath Mandir

Według legendy podczas budowy świątyni znaleziono ogromny garnek ze złotymi i srebrnymi monetami zakopany w miejscu, w którym budowano świątynię. Wielu uważa, że to złoto musiało należeć do piratów z Oceanu Indyjskiego z poprzedniego wieku, którzy atakowali statki Kompanii Wschodnioindyjskiej. Znalezione pieniądze zostały następnie wykorzystane na budowę świątyni.

Hinduska świątynia w Triolet – informacje praktyczne

Świątynia w Triolet to kompleks kilku budynków zamieszkanych również przez inne bóstwa. Nad czystością miejsca oraz jego bezpieczeństwem cały czas czuwają wierni. Co ciekawe znajdziemy tam również informacje, że zwiedzanie jest darmowe, więc proszą o nie dawanie się naciągnąć na datki. Oczywiście można ich wspomóc dobrowolnie.

Przed świątynią znajduje się dość spory parking, a całość czynna jest w godzinach od 6.00 do 18.00. Nie jestem pewien na ile faktycznie te informacje są teraz aktualne, ale osobiście polecam wszystkie atrakcje zaliczać przed 17.00. Po tej godzinie zwykle wszystko (niestety) zamykają.

Komentarze

  1. Lubie 🙂 Jest bajkowość, kolory urzekają. No ale jak znaleźli złoto to mogło być bajkowo 🙂

    • Łukasz | zPodrozy.pl Reply

      Faktycznie klimacik jak z orientalnej baśni 😀

Napisz komentarz

%d bloggers like this: