Dziś zabieram Was na spacer po lesie wawrzynowym, bo to właśnie on tworzy Park Narodowy Garajonay. Miejsce u Nas niespotykane i tym ciekawsze, że wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Zatem, gdzie znaleźć ten tajemniczy las?

Park Narodowy Garajonay

Park Narodowy Garajonay zajmuje powierzchnie prawie 4000 hektarów, co stanowi 10% całej wyspy La Gomera. Nazwa pochodzi od góry Garajonay, która wznosi się na wysokość 1487m n.p.m. i jest najwyższym punktem na wyspie. Żyje tutaj ponad 150 gatunków endemicznych, co oznacza, że nie spotkamy ich w żadnym innym miejscu na ziemi! Miejsce szczególnie polecane miłośnikom pieszych wycieczek, dlatego że znajdziemy tutaj wiele szlaków, zarówno dla tych bardziej, jak i mniej wymagających podróżników.

Jak się tutaj dostać?

My akurat zaczynamy od strony miasta Arure, które było Naszą baza noclegową. Oczywiście można podjechać autobusem lub samochodem (co jest najwygodniejszą opcją). Duża wilgotność panująca w lesie, cisza oraz gra świateł przebijających się przez gęste korony drzew tworzą majestatyczny klimat. No i jeszcze ta roślinność. Magiczne miejsce!

Zapraszam, na krótką wędrówkę i polecam gorąco odwiedzić park osobiście.

Komentarze

  1. Wygląda jak dżungla amazońska ;). Żałuję, że zabrakło nam czasu, żeby dotrzeć na La Gomerę. Musimy koniecznie wrócić w te strony.

  2. Cześć, Wybieram się na La Gomere, bo będę wraz z innymi w rejsie statkiem, gdzie jeden dzień-5 lutego 2020 przeznaczony na La Gomerze. Chcemy wynając samochod w San Sebastaian i jechać zobaczyc ten piekny las wawrzynowy. Byłabym wdzieczna za wskazówki. Pozdrawiam

    • Łukasz | z Podróży PL Reply

      Chyba już po wyprawie ale mam nadzieję, że wypad był bardzo udany 🙂

Napisz komentarz

%d bloggers like this: