Jeśli słyszycie “Las Vegas”, to czy pierwsze co pojawia Wam się przed oczami nie są kolorowe neony? Oczywiście jeśli tak, to jak najbardziej słusznie. Jednak okazuje się, że największą atrakcją miasta, przynajmniej według użytkowników portalu TripAdvisor, nie są lśniące ulice znane z amerykańskich filmów, a właśnie Red Rock Canyon. Zapraszam, więc na spacer po tym kawałku pięknej natury.

Cały teren jaki mamy dostępny do zwiedzania położony jest około 25 kilometrów na zachód od samego centrum miasta. Najwyższym punktem skalnego masywu jest La Madre Mountain, która mierzy 2,485 m wysokości. Co roku to miejsce odwiedza ponad 2 miliony turystów. Obszar obecnie chroniony jako dobro narodowe to ponad 4 000 hektarów.

Proces geologiczny jaki wpłynął na powstanie tak barwnego miejsca zaczął się miliony lat temu w epoce Paleozoiku. Miało to miejsce 600 milionów lat temu! Nie jestem znawcą tematu, więc nie będę tego drążył, a wtrącam tylko jako ciekawostkę.
Natomiast sam czerwony kolor występujący na skałach świadczy o dużych ilościach żelaza.

Trasa zwiedzania kanionu przygotowana jest w amerykańskim stylu, czyli zwiedzamy ją jeżdżąc samochodem od punktu do punktu. Cała droga, którą możemy przemierzyć ma około 21 kilometrów. Wstęp jest płatny, ale na szczęście płaci się za pojazd, a nie ilość osób (samochód 15$ za dobę).

Na miejscu mamy do dyspozycji kilka aktywności, których możemy się podjąć:

 • Trekking
 • Wspinaczka
 • Jazda konna
 • Jazda rowerami
 • Kemping

Za odpowiednią cenę (ok 1 000$) można zorganizować również ceremonię ślubną 😉

Wszelkie aktualności wraz z mapą możecie sprawdzić tutaj: https://www.redrockcanyonlv.org/

Choć zdjęcia zapewne nie oddają ogromu tego miejsca i niezwykłej przyrody, to gorąco zachęcam, aby jednak tam zawitać, bo jest to coś całkiem odmiennego od naszych polskich widoków.

Komentarze

 1. Piękna sprawa, byłem kilka lat temu i robi niesamowite wrażenie ,zazdroszczę wizyty 🙂

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Piękne dzięki! Faktycznie …zobaczyć to na własne oczy na pewno warto 🙂

 2. Piękne zdjęcia, bardzo ciekawy zakątek. A skoro lubsz “skalne” tematy – bardzo zachęcam do zwiedzenia Valley of Fire State Park. Park położony jest nieco dalej od Vegas i po przeciwnej stronie miasta, ale można go zwiedzić w czasie jednodniowej wycieczki. Zapraszam do mojego bloga – truckiempoameryce.wordpress.com
  Proszę przejrzeć zdjęcia z rozdziału 243.
  Jestem pewna, że formacje skalne spodobają się 🙂
  Pozdrawiam

Napisz komentarz

%d bloggers like this: