Jakie jest najlepsze miejsce na zdjęcie pod napisem Hollywood? Jak dojść pod napis Hollywood i co zobaczyć po drodze? Dlaczego warto wejść pieszo?

Nie od dziś wiadomo, że w USA królują samochody i raczej niewiele osób chodzi pieszo gdziekolwiek. Ba! Są takie miejsca, że życie bez samochodu może okazać się niemożliwe. Dziś jednak skupmy się jak miło i przyjemnie spędzić czas zdobywając kultowy napis Hollywood.

Transport publiczny w Hollywood

Najlepszym punktem startowym naszej wycieczki czy to pieszej, czy autobusowej będzie stacja metra Hollywood Vine. Chcąc ułatwić sobie drogę pod napis, to właśnie tutaj możemy złapać autobus DASH Beachwood Canyon. Koszt przejazdu to 0,50 $ czyli w sumie niewiele. Wszystkie szczegóły związane z autobusem możecie znaleźć tutaj: https://www.ladottransit.com/

Wysiadając na ostatnim przystanku zostanie nam jeszcze do przejścia około 1,5 km pod sam napis. Polecam zaliczyć dwa punkty widokowe, a że do obu musimy dojść o własnych siłach, zatem…

Jak dojść pod napis Hollywood pieszo?

Podobnie jak w przypadku autobusu, również podczas pieszej wycieczki startujemy ze stacji metra Hollywood Vine. Trasa jest niezwykle prosta, więc przynajmniej na początku ciężko zabłądzić. Dlaczego tak bardzo zachęcam do spaceru? Bo właśnie wtedy można dostrzec i docenić jaki spokój panuje w Hollywood. Idąc niespiesznie ku wzgórzom Hollywood mijamy całą masę mniejszych i większych domków. Ludzie spacerują z psami. Choć często nie ma wcale chodników to i ruch samochodowy jest tutaj niewielki. Właściwie otacza Nas cisza niespotykana kilkaset metrów wcześniej. Nawet zgubić się tutaj jest przyjemnie – to akurat mi się zdarzyło.

Magiczny Ogród Oz

Jedną z atrakcji jaką może nam być ciężko zaliczyć samochodem, ponieważ nie ma gdzie go zaparkować, jest Ogród Oz. Niestety nie można tam robić zdjęć, więc cyknąłem tylko coś przy wejściu. Jest to prywatna inicjatywa jednego z mieszkańców, ale trzeba przyznać, że faktycznie ma magiczny klimat.

The Last House on Mulholland

Choć nazwa brzmi dość tajemniczo, to jest to jeden z dwóch punktów widokowych, które polecam odwiedzić, aby zrobić sobie zdjęcie z napisem Hollywood w tle. Zdobywając The Last House on Mulholland tak naprawdę wyżej już nie musimy wchodzić, a kolejne przystanki będą już dosłownie z górki. Co więcej jest to chyba punkt, gdzie możemy być możliwie najbliżej napisu.

Punkt widokowy Hollywood Sign

Ta nazwa brzmi zdecydowanie bardziej klasycznie. Od poprzedniego punktu dzieli Nas jedynie 900m, ale jak wspomniałem idziemy z górki, więc powinna być to już czysta przyjemność. Być może ten widok nie jest, aż tak spektakularny, jednak nadal bardzo atrakcyjny.  Ponadto widać tutaj panoramę całego miasta, a schodząc możemy skorzystać ze ścieżki między krzewami i drzewami, co pozwala na krótkie obcowanie z naturą.

Jak widać na mapce trasa jest dość uczciwa bo razem z powrotem do stacji metra przechodzimy ok 10 km, jednak cóż to jest dla prawdziwych odkrywców ? Żeby było zabawnie, to zdarzało się, że ludzie machali mi ze swoich przejeżdżając obok, tak jakby pieszy turysta był tutaj atrakcją. A teraz skoro już wiecie jak dojść i jak mogą wyglądać wasze ujęcia, to czekam na wiadomości z Waszymi fotkami. Powodzenia!

Komentarze

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Cała przyjemność po mojej stronie 😉

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Przyznaję, że całkiem miło było tam zawitać! 😀 na pewno jedno z tych kultowych miejsc wartych odwiedzenia 🙂

 1. Chciałbym w tym roku pojechać do USA i zwiedzić jakieś najbardziej znane miejscowości albo kaniony. Mam nadzieję, że uda mi się odłożyć odpowiednie fundusze i udać się do Ameryki pod koniec roku. Twoje zdjęcia wyglądają super i ten wpis przyda się nie jednej osobie! Powodzenia w dalszych podróżach, pozdrawiam!

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Piękne dzięki! Mam nadzieję, że również wrócę do USA na nieco dłużej 🙂

Napisz komentarz

%d bloggers like this: