Mediolan to jedno z największych miast we Włoszech. Od lat kojarzone jest ze stolicą mody i jak dotąd nic w tej kwestii chyba się nie zmieniło. Co krok spotykamy ludzi z całego Świata zwłaszcza, że w tym roku gości tutaj EXPO, co jeszcze bardziej przyciąga rzesze turystów.

Prawie na każdej uliczce możemy znaleźć jakąś przytulną knajpkę, restaurację czy bar, gdzie w cieniu parasolek lub też przy blasku zachodzącego słońca siedzą ludzie w różnym wieku i relaksują się przy lampce wina i nie tylko. Niewątpliwie taki widok uspokaja, pozwala zwolnić … i zaostrza apetyt.

Mediolan – powrót po latach

Dawno nie wracałem do miejsc, które już raz kiedyś odwiedziłem i muszę przyznać, że jest to niezwykle miłe uczucie, jeśli tylko oczywiście mamy z nim powiązane dobre wspomnienia. A takich w Mediolanie mi nie brakuje! Dlatego, aby zacząć tą „czytankę” pozytywnym akcentem życzę wszystkim samych pozytywnych powrotów i cudownych wspomnień z czymkolwiek by one nie były związane.

Tatuami, czyli włoski festiwal tatuażu

Tatuami. Magiczne słowo, które właściwie na pierwszy „rzut oka” może nic nie mówić. Pod tą nazwą, kryje się międzynarodowy konwent tatuażu, którego właśnie w tym roku odbyła się trzecia edycja. Niezwykle kolorowe święto, kolorowych i pozytywnie zakręconych ludzi. Choć udało mi się niestety dostać tam na samą końcówkę, to i tak było warto. Przy okazji gratuluję polskiej ekipie, która dostała nagrodę za najlepszy kolorowy tatuaż pierwszego dnia (a właściwie artysta: Gorsky). Jeśli ktoś lubi tatuaże i miałby okazję zobaczyć przeróżnych artystów w pracy, to polecam gorąco.

No i na sam koniec czym byłyby Włochy bez swoich skuterów. Choć przyznaje, że na początku nie zwracałem na nie uwagi, tak podczas pieszej wycieczki jest ich po prostu zatrzęsienie. Momentami ludzie ustawiali się wężykiem, żeby przejść między nimi przez chodnik. Są wszędzie i jeżdżą nimi wszyscy. Od Panów w garniturach, przez starszych dziadków na oldschoolowych modelach ze swojej młodości, poprzez piękne Panie w zwiewnych sukniach. Trzeba przyznać, że ma to swój urok i na pewno ułatwia poruszanie się przez ciasne i zatłoczone uliczki nie tylko Mediolanu, ale i innych włoskich miast.

Tak więc jeśli ktoś ma ochotę spędzić czas w ciepłym klimacie uroczego miasta i pysznej kuchni (do tego tematu jeszcze zapewne wrócę) to zachęcam zwłaszcza, że mamy tutaj tanie połączenia lotnicze.

Zdjęcia i relacje z podróży !

Napisz komentarz