“Historia kołem się toczy” – któż z Nas nie słyszał tego powiedzenia? W miejscu, w którym się dzisiaj znajdujemy nabiera ono zupełnie innego znaczenia.  No bo niby gdzież może lepiej pasować niż do muzeum motoryzacji? Witajcie w kolebce pierwszych samochodów i silników spalinowych. Witajcie w Muzeum Mercedes-Benz!

Budynek Muzeum Mercedes-Benz

Nowoczesny budynek, w którym mieści się muzeum, a także przy okazji salon samochodowy, gdzie pod wpływem emocji możemy zakupić swój własny model Mercedesa, został zaprojektowany przez Holendra Bena van Berkela. Budynek mierzy 47,5m wysokości i liczy 9 kondygnacji. Na powierzchni 16,500 m² znajdziemy ponad 160 pojazdów oraz 1500 innych eksponatów! To wszystko reprezentuje 125 lat historii przemysłu motoryzacyjnego.

Co znajdziemy w Muzeum Mercedes-Benz?

Historia zaczyna się od …konia. To właśnie koń był pierwszym środkiem transportu. Później napotkamy silnik o mocy 1 konia mechanicznego. Zobaczymy pierwsze samochody, które można by pomyśleć, że uchowały się jedynie na starych filmowych taśmach. Przejdziemy obok kultowych perełek, którym nikt z Nas by się nie oparł. Nie licząc sportowych bolidów i samochodów F1, przemkniemy obok auta przyszłości, czyli elektrycznego cacka o mocy 750 KM. Zresztą opisywać można by tak każde auto, gdyż skrywa niesamowitą historię. Najlepiej wybrać się tam osobiście, ale na zachętę rzućcie chociaż okiem jakie cuda tam się prezentują, i że wydane pieniądze na to muzeum, będą naprawdę dobrze spożytkowane. Spędzić tam można śmiało cały dzień.

Na koniec wycieczki trafimy do sklepiku z pamiątkami, gdzie wybór gadżetów jest całkiem spory, więc nie powinno być problemu, aby coś ze sobą zabrać, poza niesamowitymi wrażeniami i obrazkami w głowie.

Godziny otwarcia:
Od wtorku do niedzieli: od 9.00 do 18.00
Godzina zamknięcia kasy: 17.00
Zamknięte w poniedziałki.

Bilety:
Bilet regularny: 10 €, ulgowy: 5 €
Bezpłatny wstęp dla dzieci (do 14 lat włącznie).

Komentarze

 1. Agnieszka Reply

  Ale cudeńka! Musimy kupić Mercedesa.. koniecznie.. i to najlepiej retro! 😀

  Cudneeeeee zdjęcia!

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Nie pogardziłbym takim cackiem 😀

 2. Nie jestem fanem motoryzacji, ale kiedyś byłam w innym muzeum i takie miejsca robią ogromne wrażenia. A to po zdjęciach wygląda na bardzo dobrze przygotowane i daje możliwość z bliska i z każdej strony zobaczyć eksponaty. Super !

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Nie spodziewałem się zbyt wiele jadąc do muzeum i myślałem, że będzie raczej nudno, ale dosłownie nie mogłem się napatrzeć na te wszystkie cuda jakie udało im się zgromadzić 😉

 3. Ueee – żadnych terenówek nie ma, a Mercedes ma kilka :(. Na szczęście kilka klasyków i ten kolorowy autobus ratuje sprawę ;). Świetne miejse!

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Oj polecam się wybrać 😀 Choć faktycznie nowoczesnych terenówek nie było, tylko takie oldschoolowe niczym z afrykańskich stepów 😉

 4. Ej! Przekonałeś mnie do odwiedzenia Stuttgartu! Serio! 🙂 Byłam w podobnym muzeum w Monachium – BMW i jestem pod wrażeniem! A Mercedes to przecież też niemiecki klasyk i każdy fan tego kraju (czyli np ja) powinien Muzeum Merca zobaczyć! 🙂 Świetne foty poza tym! 🙂

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Hah! Jak miło czytać takie komentarze. Jestem przekonany, że nie pożałujesz 😀 Mam nadzieję, że BMW też uda się odwiedzić 😀

 5. A “tuz obok” w zasadzie jest Muzeum Porsche, które polecam!

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Zgadza się! Niestety czasu zabrakło na oba, więc Porsche zostawiłem na kolejną wizytę 😉

 6. Byłem już z rodzinką w muzeum Porsche, a teraz przed nami plan na muzem Mercedesa. Myślę, że w perspektywie kilku miesięcy jest to do zrealizowania. Póki co zostaje mi podziwianie pięknych zdjęć z tego wpisu!

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Porsche jeszcze przede mną, także mam nadzieję, że się uda 😀

 7. No a propos terenówek, Mercedes ma Unimogi i Gelendę – właściwie tyle 😉 A to właśnie takie retro Afrykańskie.

  • Łukasz | z Podróży PL Reply

   Na żywo robię niezłe wrażenie, a w dodatku jakie wielkie 😉

Napisz komentarz

%d bloggers like this: