Jak sami wiecie najlepiej, sezon na podróże trwa cały rok. Jednak to właśnie w okresie letnim większość z Was zapewne wyruszy ku przygodzie lub po prostu zechce odpocząć od otaczającej rzeczywistości. Z tej właśnie okazji z ogromną przyjemnością wspólnie z Wydawnictwem Albatros postanowiłem przejrzeć dla Was ciekawe książki, które poza przewodnikami warto wrzucić do plecaka.

W dobie smartfonów i wszelkich elektronicznych gadżetów dobrze jest czasem poćwiczyć mózg, zanurzając się w ciekawą lekturę, i pozwolić ponieść się własnej wyobraźni. A czy podczas długich godzin w podróży znajdziemy w tym celu coś lepszego niż książka? 😉

Książki do zabrania w podróż:

FARAON „Faraon” Wilbura Smitha
Książka przygodowa należąca do cyklu egipskiego. Ta spektakularna i porywająca powieść zabiera czytelników wprost do starożytnego Egiptu, gdzie po śmierci faraona rządy przejmuje Taita, jego najbliższy współpracownik. Gdy nikt nie ma już nadziei na zwycięstwo, żołnierzom pozostaje liczyć na przebłysk geniuszu Taity.

„Wyłącznik awaryjny” Jamesa Rollinsa i Granta BlackwoodaWyłacznik awaryjny
Pierwsza część ekscytującej serii opartej na powieściach Rollinsa z cyklu „Sigma Force”. W rolach głównych znani z „Linii krwi”: były żołnierz armii amerykańskiej, Tucker Wayne, i jego czworonożny partner, Kane, służący w armii owczarek belgijski. James Rollins to autor wielu doskonałych powieści przygodowych, których akcja toczy się często w niedostępnych rejonach świata – dżunglach, głębinach oceanów, podziemnych grotach, na pustyniach i lodowcach. Każdy z jego tytułów odniósł międzynarodowy sukces. Tym razem Rollins i Blackwood zabierają czytelników na mroźne stepy Syberii i wypalone sawanny Czarnego Lądu. Stawką w tym morderczym wyścigu z czasem i potężnym wrogiem będzie uratowanie ludzkości.
Siostra burzy. Siedem sióstr. „Siostra burzy. Siedem sióstr” Lucindy Riley
Ta powieść to drugi tom nastrojowego cyklu, w którym wątki romantyczne i obyczajowe elegancko łączą się z wątkami historycznymi. Tak jak akcja „Siedmiu sióstr” toczyła się w Rio de Janeiro, tak akcja skupiającej się na losach Ally „Siostry burzy” rozgrywa się w Norwegii, gdzie główna bohaterka przybywa w celu rozwikłania tajemnicy własnej przeszłości.

„Pocztówki z Grecji” Victorii HislopPocztówki z Grecji
Błękit morza, złoto piaszczystych plaż oraz biel greckich domków tworzą urzekającą mozaikę kolorów czyniącą Grecję miejscem, które wielu z nas chciałoby choć raz w życiu odwiedzić. A wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, przenosząca nas wprost do pełnej słońca Grecji i przywodząca na myśl najpiękniejsze wspomnienia z wakacji, czyni powieść Hislop książką doskonałą na lato.

Matki „Matki” Brit Bennett
Ta powieść to przykład pięknej prozy, która nie tylko zachwyca stylem, ale i opowiedzianą historią. „Matki” są przedstawioną z dwóch perspektyw, niezwykłą w swojej zwyczajności opowieścią o zamkniętym kręgu mieszkańców nadmorskiego miasteczka na południu słonecznej Kalifornii – o dziewczyńskiej przyjaźni, seksie, religii, rodzinie. O dzieciach, także o tych, które się nie narodzą. A przede wszystkim o matkach…

„Zdrada” S.J. ParrisZdrada
Szesnastowieczna Anglia. Plymouth i położony nad kanałem La Manche port, jeden z największych w Wielkiej Brytanii. To właśnie tu rozgrywa się akcja najnowszej powieści S.J. Parris, mistrzyni trzymającego w napięciu thrillera historycznego. Wielka wyprawa morska, heretyk uciekający przed inkwizycją, tajemnicze morderstwo i pełne mrocznych sekretów ulice Plymouth. „Zdrada” zachwyci fanów twórczości C.J. Sansoma oraz powieści Umberta Eco „Imię róży”.

Chłopiec z latawcem„Chłopiec z latawcem” Khaleda Hosseiniego
Wzruszająca i niezwykle pouczająca opowieść o chłopięcej przyjaźni, odpowiedzialności, błędach z przeszłości, które ciągną się za nami latami i próbie odkupienia win. Wszystko to na tle dramatycznej przemiany, jaką na przestrzeni zaledwie dwóch dekad przechodzi nieustannie nękany wojnami Afganistan.

Książki te nie trafiły na naszą listę przypadkowo! Akcja każdej z nich toczy się w ciekawym miejscu czy to pod względem geografii, czy kultury, a zatem wpisują się idealnie w podróżniczy klimat.

A może masz jakieś swoje typy, którymi chciałbyś/chciałabyś podzielić się z innymi? Napisz śmiało w komentarzu.

Jakby tego było mało, przygotowaliśmy dla Was również konkurs, w którym do rozdania mamy 5 książek – po jednej dla 5 osób. Aby zgarnąć egzemplarz dla siebie wystarczą dwa kliknięcia i kilka słów.

Zasady konkursu:

  1. Polub na Facebooku fanpage Z Podróży PL oraz Wydawnictwo Albatros
  2. Opisz [pod postem konkursowym na Facebooku – link tutaj] swoją podróż marzeń – gdzie chciałbyś/chciałabyś się wybrać i dlaczego.

5 najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych powieściami doskonałymi na wakacje.

Konkurs trwa do: 02.07.2017 (do północy)

Ogłoszenie zwycięzców: 03.07.2017 (wieczorem)

Do rozdania mamy następujące tytuły: „Zdrada” S.J. Parris, „Faraon” Wilbura Smitha, „Matki” Brit Bennett, „Wyłącznik awaryjny” Jamesa Rollinsa i Granta Blackwooda, „Pocztówki z Grecji” Victorii Hislop

Powodzenia i wspaniałych książkowych przeżyć! 🙂

GRAFIKA-DO-POSTU-konkurs-z-podrozy

Komentarze

  1. Ojej – nie pamiętam kiedy ostatnio się w beletrystykę wczytywałam ;). Ostatnimi czasy wciągnęłam z 3/4 dostępnej w księgarniach literatury górskiej, a teraz przyszedł czas na biografie… Może i przyjdzie znów czas na tego typu rozrywkę pisaną ;).

Napisz komentarz

%d bloggers like this: